תכנית 2022

השנה תעסוק הקייטנה בתרבויות מקסיקו ופרו

נספר על התרבויות הקדומות של המאיה והאינקה (וגם על תרבויות הקודמות להן), נעסוק בכיבוש הספרדי ובגילוי אמריקה בכלל, ונקנח בימינו אנו.
 
נעסוק בתרבות החומרית: נכין פיניאטה, נקלע מחצלות מעלי תירס, נקלע בבדים, נארוג חגורות, נכין תיקים במקום כיסים, נארוג, נגלף, נעבוד בחמר, כדים מצוירים עם דמויות מיתולוגיות, נכתוב בכתב קשרים, נכין בובות דאגה קטנטנות הנקשרות לבגדים, נבנה ביחד מקדש עם מדרגות ועוד. בכל יום- סדנאות אמנות שתוצרתן מגיעה הביתה. 
 
האוכל יהיה בסימן מקסיקו ופרו. הכוכבים יהיו: הקקאו והתירס ולצדם גם עגבנייה וצבר. נרקח אוכל מקסיקני כמו טורטייה, מעדני תירס, ושוקולד אמתי.
 
נרבה בפעילות גופנית (גם אומגה, סנפלינג ועוד). הפעילות הספורטיבית תציע משחקים המיוחדים לתרבויות הקדומות שם, ובנוסף, כמו תמיד, פעילויות חבלים ופעילויות מים עליזות בימים החמים. כולל זחילות במעיין. 
 
כרגיל,
בכל בוקר נתעשר בנושא אחר מתוך התרבות באזור: איך היו מאורגנים, אילו בעלי חיים ייחודיים, איך נשמעה המוזיקה ובאילו כלים נגנו, מה בנו ואיך, למה שמשו הפירמידות, מי היו האלים ואיך סגדו להם, מדוע התיישבו בראשי ההרים, ועוד ועוד. 
זוהי תרבות עשירה מרתקת ולא מספיק מוכרת. 
מומלץ לבקר בתערוכה “אדוני התירס ואלוהי הקקאו והמאגיי” במוזיאון ישראל!!

בכל צהריים נקנח באבטיח ובסיפור מרתק מתרבויות אלה.

שפע מדריכים בוגרי קייטנת היער מחכים לכם והרבה חוויות משמחות מחכות לילדים.

מוזמנים בוגרי חובה עד בוגרי כתה ו’.

תאריכים:    

3 ביולי 2022 עד 4 באוגוסט 2022 בשעות 08:15 עד 13:15 (יום חמישי 4.8 בערב תהיה פעילות מיוחדת ובתשלום נפרד). אפשר להגיע גם רק לשבועות שאתם בוחרים. הסעות מאזור תלפיות-בקעה-צומת פת על פי הצורך (לא כלול).

עוד פרטים?  טלי שושני 052-8807966     

דילוג לתוכן