שירת נשים בדואיות

< חזרה לטיולים בדרום ומזרח

שירת נשים בדואיות ברהט

גם לגברים מותר להצטרף

 מתי לאחרונה ביקרתן בשוק של רהט ?  מתי השתתפתן בחינה בדואית?

מוזמנים ליום בדואי מיוחד במינו : רקמתי לנו מבחר מפגשים מרתקים:

את הבקר נתחיל בין הכלניות, כשהן בשיא פריחתן.

נמשיך אל רהט. נפגוש את אילהאם אל כאמלאת, פמיניסטית בדואית צעירה, מנהלת עמותת ידיד, מנהיגה פורצת דרך לשילוב נשים במעגל העבודה והשפעתן בחברה הבדואית.

אלהאם אלכמלאת, מנהלת מרכז ליעוץ בנושא זכויות לנשים,  תספר על הקמת העיר רהט, בעיותיה והצלחותיה, באמצעותה נכיר שבטים שונים ואת המורכבות המיוחדת בחיי הנשים ברהט.

נטייל ברהט ברכב וברגל : אזור התעשיה החדש, השוק העירוני,  ביקור בפזורה  שליד רהט, מפגש עם נשים משפיעות ברהט גברת אמאני אבו זאיד  מנהלת  חוגים לנשים במתנ"ס רהט  ו ג'לילה  קרינאוי  ממעו"ף רהט .

נבקר נשים פורצות דרך בבתיהן,  נאכל ארוחה בדואית אותנטית צמחונית (לא כשרה, אך בלי בשר)  ונשתתף בחינה בדואית. נשמע את שירת הנשים הבדואיות, הן שרות רק בחברה נשית ולא מול גברים. נתרגם את השירים לעברית, נרקוד עם הנשים ונכיר אותן מקרוב !  נשמע על מנהגי חתונה ועל מצבן הסוציו-אקונומי של הנשים הבדואיות .

נבקר בשוק של רהט, בחנות תבלינים גדולה, ומתוך כך נכיר פינות נסתרות בעיר הבדואית הראשונה והגדולה בעולם !

בביתה של ג'מלאת אבו מוסא – ארוחה בדואית מסורתית וצמחונית   וחפלה של חינה עם ריקודים ושירת נשים.

ג'מלאת נישאה בגיל 16.5 אימא לשמונה ילדים שהקטן שבהם בעל צרכים מיוחדים. ג’מלאת חוותה התמודדות קשה עם ההכרה בנכות של  בנה גם מהסביבה וגם במשפחה ומקביל בעלה נפצע, ומשפחתה נקלעה לקושי כלכלי. לפרנסת המשפחה היא החלה לרקוח מוצרי קוסמטיקה לפי מתכונים של סבתה ולמכור אותם מבית לבית מפה לאוזן.

קושי בהליכה :

מעט הליכה מישורית באזור השוק של רהט.

דילוג לתוכן