"קבלה, אהבה וזוגיות" סיור בצפת

< חזרה לטיולים בצפון הארץ

בטיולנו בצפת – ניגע בסוד קסמה של עיר המקובלים, במקורות הקבלה, ביופייה של השבת בצפת, בחידוש תפילת קבלת השבת, בסודות בית הקברות, בסיפורים מסמרי שיער, ונקנח בהרצאה מיוחדת במינה על זוגיות בקבלה.

בספרה הקסום “כלה” מספרת אורה אחימאיר על צפת של פעם, ועל הסבים, (בעיקר הסבתא המיוחדת של אמה), ועל הטרגדיה שפקדה את אמה בימי מלחמת העצמאות. הסיפור אמתי. בעזרתו של אהרן בוצר מ”לבנות ולהיבנות”, ארגון המבקש להחזיר את יופייה של צפת כעיר בנויה ולא כעיר חורבות, נגיע את בית הסבים ההולך ונחשף.

נתחיל בירידה אל תוך צפת עם הפלמ”ח ב- 48. נעמוד על הקושי בחיבור שבין חסידי צפת והפלמחניקים.

נשמע סיפורים על ככר הפחמים ועל סמטת המשיח, על יהודים אשכנזים ויהודים ספרדיים, על רעידות אדמה מיסטיות, על תורת הסוד – ומהי, בעצם קבלה ? ומהי חסידות ?

סיפורי נפלאות מסמרי שיער על זה שיצא לשבות את השטן באישון לילה, על זה שהרקיד בחלילו את שיירת הגמלים, על מטמונו של גואטה שלא נמצא עד היום, על בית כנסת שבורח  מטולדו ועולה לצפת בן-לילה, ועל מזמור אחד ידוע שחי ונושם בצפת כבר 400 שנה.

נעבור דרך בתי-כנסת החובקים מסורות בנות מאות שנים ! ונדבר על תפילת קבלת שבת – מתי הותקנה ומי אחראי לה? ומהי השבת על פי הקבלה ?

נרד בסמטאות, בדרך בה הלך האר”י הקדוש עם גוריו, דרך בתי-כנסת, עד לבית הקברות המרגש של זקני צפת וסיפוריהם המאלפים.

בין לבין נשיר שירים קבליים, חסידיים, שירי שבת ושירים “צפתיים” אחרים:

טיול של  נסים ונפלאות…!

חיוני לבוא בלבוש  מכבד וצנוע ולהביא שקלים בודדים לתרומה בבתי הכנסת

לאחר ארוחת צהריים מעולה במחיר 75 ש”ח במלון רות רימונים

נרד אל בית הקברות העתיק – מדוע צבועים הקברים בכחול ? אילו ניסים קשורים בקברים במדרון התלול של צפת ?

לאחר מכן נגיע אל מרכז הקבלה, ונשמע הרצאה מרתקת על… זוגיות ואהבה בקבלה: חשיבה, רגשות ודרכי התנהגות, השונות בין גבר לאישה בהיבט קבלי ורעיונות לשיפור התקשורת הזוגית והמשיכה.

דרגת קושי: הסיור כרוך בירידת מדרגות רבות. יש לבוא בנעליים נוחות להליכה (שטוחות ונמוכות) ובבגדים נוחים.

יש להצטייד במי-שתייה, לפחות ליטר וחצי לאדם.

דילוג לתוכן