סליחות קבליות בצפת, עבודה פנימית

< חזרה לטיולים בצפון הארץ

חגיגה משולבת של חוויית סליחות, נופים, חוויות אנושיות ומבט פנימה :    

ליד היישוב הררית, לאחר הליכה קצרה, נגיע אל מבדד נטופה.   בתוך בור מים בנו נזירים מבדד – מקום להתבודדות. מתוך הביקור במקום מיוחד זה – נדבר על טעמם של השתיקה, השקט וההתבודדות בחיינו.

נמשיך אל היישוב יודפת.

תחת עץ רב פארות נפגוש את אחד המורים במקום, ונקבל דרכו חלון הצצה אל תורת גורדייף המסקרנת.

נמשיך משם אל מתחם בואכה יודפת : נתמקם במסעדה של שרון פרז, אשר תארח אותנו לארוחה קלה במזנון צמחוני-חלבי : סלטים, אנטיפסטי, קיש, רביולי וקינוח.

משם ניסע אל המלון שלנו למנוחה קצרה. עם התפוגג החום ולאור סוף היום, נצא לבקר במצודת צפת המרשימה. כאן בנו הצלבנים מצודה ענקית שאיש לא הצליח לכבוש.

המצודה עמדה בתחום הירוק המוקף היום בתים, כללה גם את הכביש המעגלי התחתון שבתמונה. נמשיך משם בירידה רגלית עד המלון.

לאחר ארוחת ערב מלאה במלון דן הקסום,   נשב לשיחה מרתקת עם יסכה שומר, ממרכז "כלים שלובים". המעיין ממנו נובעים הכלים שלה ניזון הן מן העולם האקדמי והן מכלי עבודת הנפש של תורת הסוד והחסידות היהודית.

נשמע ממנה על תקופת הסליחות בעיניים קבליות, שיחת עומק.

נקדים לישון!!!  כי בשלוש לפנות בקר אנו מוזמנים לסיור סליחות צפתי, עם מדריך מקומי.

נסתובב באוירה הלילית בסמטאותיה היפות של צפת. נסיים בארבע וחצי , באשמורת ראשונה, ומי שירצה – יוכל להצטרף לאמירת סליחות בבית הכנסת אבוהב.

נחזור אל המלון לישון עוד.

ביום השני- ארוחת הבקר תהיה מאוחרת.  עתה נצא לסיור באור יום בצפת, על בתי הכנסת שלה וסיפורי הפלאות.         בתוככי העיר העתיקה נכנס למוזיאון העוסק באומנות הקבלית דרך הסימלוביקה ואמנות הציור,  בחצר התאנה, כולל סרט והדרכה.

נמשיך אל מצודת ביריה. סיפורם של בני נוער שעלו אל המצודה ועשו את הלא-יאמן.

לאחר ארוחת צהריים נרד לביקור בבית הכנסת הקדום של נבוריה.  מי בנו את בית הכנסת הזה ומתי?  דרך בית הכנסת נאיר תקופה מרתקת בתולדות עמנו.

 

דילוג לתוכן